Header image 0
Header image 1
Header image 2
Header image 3

Novinky

Červnovou reprízou podpoříme Ukrajinu

19.5.2022

Červenová repríza představení Balkon se uskuteční 11.6. v rámci mezinárodního festivalu Melpomene of Tavria, který se každoročně koná v ukrajinském Chersonu v polovině června již od roku 1998. Letošní ročník mění kvůli situaci způsobené ruskou agresí svůj formát. Účastníci festivalu tentokrát nepřijedou do Chersonu, ale region podpoří virtuálně ze svých rodných vlastí. A tak bude hlas Chersonu slyšet po celém světě, i v našem H2O Bytovém divadle v Košické ulici.

Hlavní myšlenkou festivalu je popularizace divadla, zvýšení jeho autority, výměna zkušeností mezi tvůrčími organizacemi, seznámení s divadelními premiéry a nejzajímavějšími tvůrčími problémy různých částí Ukrajiny. Melpomene of Tavria se letos koná od 10. do 19. června 2022.

Více informací zjistíte například zde: https://mediacenter.org.ua/ nebo zde: https://www.facebook.com/groups/melpomenatavrii


Získali jsme pro festival granty a partnerství!

3.5.2022

Projekt OLDstars on the ROAD 2022 byl podpořen grantem Státního fondu kultury, grantem měst Kutná Hora a Roudnice nad Labem a grantem Středočeského kraje.

Letošní festival OLDstars on the ROAD: Kutná Hora 2022 proběhne pod záštitou rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně MgA. Petra Michálka, radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Středočeského kraje Mgr. Václava Švendy, radního pro kulturu v Kutné Hoře Mgr. Štěpána Drtiny a vedoucího Katedry pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze Doc. PhDr. Martina Strouhala, Ph.D.

Partnery festivalu OLDstars on the ROAD: Kutná Hora 2022 jsou X10 Kutná Hora, turistická oblast Kutnohorskokolínsko, reklamní agentura Lepor a oldservis.cz. Mediálními partnery festivalu jsou servery Místní kultura, i-divadlo.cz, scena.cz a kudyznudy.cz.

Děkujeme za podporu!


Získali jsme další záštitu!

21.3.2022

Letošní festival OLDstars on the ROAD proběhne pod záštitou rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně MgA. Petra Michálka, radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Středočeského kraje Mgr. Václava Švendy, radního pro kulturu v Kutné Hoře Mgr. Štěpána Drtiny a vedoucího Katedry pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze Doc. PhDr. Martina Strouhala, Ph.D. Stálými mediálními partnery umělecké skupiny OLDstars jsou servery i-divadlo.cz a scena.cz.

Děkujeme!


Workshop „Jak se dělá festival?“

13.3.2022

V rámci letního třídenního (8.-10. 7.) festivalu v Kutné Hoře v prostorách bývalého pivovaru Sedlec budou organizovány také workshopy herectví, cirkusové akrobacie a příměstský tábor “Jak se dělá divadelní festival?”!

Letní divadelní festival si pochopitelně žádá celou řadu příprav. Účastníci příměstského tábora tak budou mít jedinečnou možnost začlenit se do tvorby festivalu od samého začátku. Každý den přípravného týdne (4.-8.7.2022) je pro ně připraven jeden ateliér, který jim umožní nahlédnout na přípravy festivalu optikou nejrůznějších divadelních profesí. Těšit se tak mohou například na seznámení s výkonnou produkcí, propagací a PR, tvůrčím psaním nebo ovládáním divadelní techniky. Dále se zúčastní vybraných divadelních zkoušek a samozřejmě si uměleckou práci vyzkouší na vlastní kůži. Předchozí zkušenost s divadlem není nutná.

Podrobnější informace a přihlášky na e-mailové adrese festival@oldstars.cz. Součástí workshopů i příměstského tábora je festivalová permanentka. Tábor je primárně určen pro účastníky ve věku 13-17 let.


Letní benefiční festival OLDstars on the ROAD

22.2.2022

I letos se můžete těšit na letní benefiční festival!

Přáli jsme si posunout se o kus dál, a proto se z OLDstars on the ROUD stává "on the ROAD". Po festivalech na hradě Helfenburk a v klášteře v Roudnici nad Labem vyrážíme objevovat další místa Středočeského kraje. Naše letní aktivity se budou konat v termínu 8. - 17.7. Začínáme v Kutné Hoře naším stěžejním benefičním festivalem v termínu 8.-10. 7. Následně inscenace nabídneme pod širým nebem na několika hradech, zámcích a parcích v okolí. Letní turné zakončíme site specific divadelním projektem v bývalém augustiniánském klášteře v Roudnici nad Labem.

Už teď si však můžete koupit vstupenky do Kutné Hory v předprodeji! - ZDE: Vstupenky

Projekt byl podpořen grantem Státního fondu kultury a grantem Středočeského kraje, grantem Státního fondu kultury a grantem měst Kutná Hora a Roudnice nad Labem - děkujeme!


Opatření pro návštěvu divadla

15.12.2021

V souladu s opatřením Ministerstva zdravotnictví se při příchodu do divadla musí všichni diváci prokázat splněním jedné z následujících podmínek vstupu:

  • Předložit doklad o očkování proti COVID-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní,

  • doložit skutečnost prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění COVID-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce.

Děti ve věku mezi 12 a 18 lety mohou doložit bezinfekčnost negativním RT-PCR testem starým nejvýše 72 hodin, stejným způsobem se prokazují lidé s kontraindikací k očkování a lidé, kteří očkování právě podstupují. Na děti do 12 let se tyto podmínky nevztahují.

Všichni přítomní v divadelní budově musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95). Výjimkou je konzumace v divadelním bufetu.

Děkujeme, že společně udržujeme divadla bezpečnými!


OLDstars členem asociace

10.12.2021

OLDstars se stávají hrdým členem Asociace nezávislých divadel ČR, z.s. Děkujeme za přijetí!


Nový web

1.12.2021

K osmnáctým narozeninám jsme si nadělili spuštění nového webu OLDstars. Testujeme nové možnosti, ladíme práci s články a databázemi. Budeme rádi za Vaše dojmy, nápady i připomínky. web@oldstars.cz