Header image 0Header image 1Header image 2Header image 3

Novinky

Opencall do našeho týmu!

8.8.2023

Letošní divadelní léto OLDstars on the ROAD je úspěšně za námi. Zahajujeme přípravy na další ročník a pochopitelně na novou sezonu v bytovém divadle. V mezičase občerstvíme tým. Zaujal tě náš přístup k divadlu? Chceš mezi nás? Máš co nabídnout? Otvíráme mimořádný opencall na všechny obory a ve všech generacích.

#herectvi #produkce #rezie #youngteensteam

opencall@oldstars.cz


Kdy a kde se můžete těšit na OLDstars on the road?

1.5.2023

V sobotu 8. července 20:00 v jediném provedení představíme v unikátní lokaci bývalé vodní nádrže Sukov u Kutné Hory původní openair inscenaci textu hvězdy evropského divadla Maria Von Mayenburga MARS.

Oblíbené monodrama MARGARITĚ s Ljubou Krbovou uvedeme pohostinsky v aule bývalého kláštera svaté Voršily (dnes Církevní gymnázium) v Kutné Hoře v neděli 9. 7. 18:00.

Veřejná prostranství historického centra Kutné Hory o víkendu 7. - 9. 7. naplníme sérií repríz inscenace dochovalého torza středověké hry MASTIČKÁŘ.

Od nedělního večera 9. 7. do úterního večera 11. 7. budeme marathonem studentského divadla okupovat hrad Točník.

Prodloužený víkend 13. - 16. 7. otestujeme divadlem novou nečekanou lokaci v centru Prahy –podkroví bývalé solné věže, kde uvedeme původní premiéry slavných her: VOJCEK a CALIGULA.

Následovat do konce července bude turné s openair inscenací HAMLET po hradech, zámcích, klášterech, zahradách a parcích - zejména Středočeského kraje.

www.oldstarsontheroad.cz

Projekt byl podpořen grantem Města Kutná Hora a grantem Státního fondu kultury - děkujeme! Záštitu nad projektem převzala hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková, radní města Kutná Hora Tomáš Morawski a rektor JAMU MgA. Petr Michálek. Na projektu spolupracuje dobrovolnické centrum Univerzity Karlovy. Za podporu dále děkujeme firmám: Stagelab, Magnetic, Lepor, Vektra a RC Europe. Autorská práva zastupují Dilia a Aurapont. Oficiální předprodejcem vstupenek je Goout.


OLDstars on the ROAD 2023 ✨

22.03.2023

Další ročník tradičního putovního benefičního léta se studentským divadlem získává obrysy.

➣ Začátek července (7.-9. 7.) chystáme původní divadelní openair projekt do bývalé vodní nádrže Sukov u Kutné Hory. ➣ V pondělí 10. a v úterý 11. 7. budeme divadelní přehlídkou okupovat hrad Točník. ➣ Prodloužený víkend 13.-16. 7. otestujeme novou nečekanou lokaci v Praze, kde uvedeme několik původních premiér. ➣ Následovat do konce července bude turné po hradech, zámcích, klášterech, zahradách a parcích - zejména Středočeského kraje.

Více informací brzy!

Projekt byl podpořen grantem Města Kutná Hora a grantem Státního fondu kultury - děkujeme! Záštitu nad projektem převzala hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková, radní města Kutná Hora Tomáš Morawski a rektor JAMU MgA. Petr Michálek. Na projektu spolupracuje dobrovolnické centrum Univerzity Karlovy. Za podporu dále děkujeme firmám: Stagelab, Magnetic, Lepor, Vektra, RC Europe a Technickým službám města Kutná Hora. Autorská práva zastupují Dilia a Aurapont. Oficiální předprodejcem vstupenek je Goout.


Zkoušíme Antigonu. Blíží se premiéra?

8.3.2023

OLDstars je v plném proudu zkoušení několika novinek letošní sezony. Na jednu z nich, na jejíž přípravu se realizační tým v nedávných dnech intenzivně soustředil, se můžete těšit již velmi brzy! Premiéra inscenace Antigona proběhne na Velikonoční pondělí 10.4.2023 ve 20:00 v našem Bytovém divadle H2O!

Těšíte se? Nabízíme Vám malou fotografickou ochutnávku ze soustředění! 😍


Nominace na Ceny divadelní kritiky za rok 2022

22.2.2023

V kategorii talent roku je na Ceny divadelní kritiky za rok 2022 nominována naše absolventka Anežka Šťastná (na fotografii jako Julie z inscenace Rome a Julie, 2017).

Další úspěch našich absolventů patří Tereze Gsöllhoferové, která byla letos na Ceny divadelní kritiky za rok 2022 nominována spolu s Evou Justichovou v kategorii scénografie za scénografii k inscenaci „Musí se žít“ projektu Pomezí! (na fotografii vpravo z inscenace Bintou, 2017)

Oběma vřele držíme palce a gratulujeme! ❤️

_Ceny divadelní kritiky jsou ocenění za umělecké výkony v prostředí českého divadla udělované na základě hlasování divadelních kritiků. V roce 2014 nahradila tato cena tradiční Cenu Alfréda Radoka. _


OLDstars si z Modrého kocoura přivezli 2 ocenění!

21.2.2023

Na 27. ročníku festivalu Modrý kocour - divadelní festival v Turnově, jsme si letos vysloužili rovnou dvě ocenění! 🤩

✨Doporučení inscenace Macbeth na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní piknik Volyně 2023.

✨A cenu za ženský herecký výkon v roli Lady Macbeth Dorotce Tučkové!

Gratulujeme našim členům a děkujeme za skvělou reprezentaci! ❤️


OLDstars on the ROAD 2023 ✨

15.2.2023

Další ročník tradičního putovního benefičního léta se studentským divadlem získává obrysy.

➣ Začátek července (7.-9. 7.) chystáme původní divadelní openair projekt do bývalé vodní nádrže Sukov u Kutné Hory. ➣ V pondělí 10. a v úterý 11. 7. budeme divadelní přehlídkou okupovat hrad Točník. ➣ Prodloužený víkend 13.-16. 7. otestujeme novou nečekanou lokaci v Praze, kde uvedeme několik původních premiér. ➣ Následovat do konce července bude turné po hradech, zámcích, klášterech, zahradách a parcích - zejména Středočeského kraje.

Více informací brzy!


Přihlášky do dalšího ročníku hereckého kurzu OLDstars

9.2.2023

OLDstars znovu otvírají tradiční dvousemestrální kurz herectví, který může být vhodný i jako příprava na talentové přijímací zkoušky na umělecké školy.

Láká tě divadlo? Chceš vyzkoušet víc než sedět v hledišti?

Intenzivní zážitkový kurz během několika měsíců proběhne dějinami divadla, teorií a především praktickými cvičenimi, etudami. Vyzkoušíme si různé žánry, postupy, metody. Kouknem na inspirativní představení i filmy. A třeba vybereme monology na přijímačky na DAMU a JAMU.

Počet míst ve skupině je limitován. Přihlášky (a nezávazné další informace) na herectvi@oldstars.cz přijímáme do konce února. Začneme v dubnu. Kurz vedou studenti a absolventi uměleckých škol.

Více informací o Přípravce naleznete i zde.


Nominace našich absolventů na Českého lva

16.1.2023

Naši absolventi jsou nominovaní na Českého lva. Držíme palce Denise Barešové a Matyášovi Řezníčkovi! 🤞🏻 ❤️ 🦁


OLDstars přeje krásné svátky a šťastný rok 2023!

23.12.2022

🌟 Děkujeme za vaši letošní přízeň. Potkávali jsme se nejen v Praze, ale i v regionech. Těšíme se na vás i v příštím roce u nás v H2O, bytovém divadle nebo v červenci na festivalu OLDstars on the ROAD či kdekoliv jinde! 🌟

Přejeme mnoho kulturních zážitků v roce 2023! Vaše OLDstars ❤️


Divadelním produkčním snadno a rychle

14.9.2022

OLDstars v letošní sezoně otvírá dvou semestrální PRODUKČNÍ PŘÍPRAVKU, kde poznáš umělecké projekty “z druhé strany”. Na platformě provozu nezávislé studentské umělecké skupiny s vlastní zkušebnou i bytovým divadlem a dvěma festivalovými projekty si ozkoušíš všechno - od fundraisingu, marketingu, plánování, koordinace, účetnictví, timemanagementu, logistiky, až po krizové řízení…:) To všechno se Ti může hodit třeba na přijímačky na DAMU/JAMU nebo ARTS management.

Rádi se s Tebou nezávazně potkáme. Začínáme už na konci září!

Pokud máš zájem, ozvi se na e-mail: pripravka@oldstars.cz


Bytové divadlo žije! 🎭

10.9.2022

Česká televize u nás na jaře natáčela dokument o fenoménu bytového divadla. Ten večer se konala jubilejní repríza představení Všechny báječné věci s hercem Danielem Krejčíkem, které už hrajeme čtvrtým rokem. V pořadu vystoupil také tvůrčí tým představení Bosé nohy v parku a produkční tým umělecké skupiny OLDstars v čele s Tomášem Staňkem.

Díl v rámci pořadu Folklorika odvysílala Česká televize 4. září na ČT 3 . Pokud máte zájem se na něj podívat, sdílíme s vámi odkaz na záznam: Herci v bytě - Folklorika

Už máte nakoupené vstupenky na nejbližší představení?


Festival studentského divadla

1.9.2022

Poslední říjnový víkend tradičně pořádáme v Divadle v Celetné festivalovou přehlídku studentského divadla. Letos ve dnech 27.-29. 10. 2022.

ČTVRTEK 27. 10.

18:00 DOPISY K PATĚ STROMU

20:00 HABBAT ALEP

22:00 BALKON

PÁTEK 28. 10. – státní svátek

15:00 DOKONALÝ PARTNER - Vanabí, Litoměřice

17:00 VLADIMÍR

19:00 JEN PRO TVÉ DOBRO - DDM Prahy 3

21:00 MACBETH

23:00 ZA ZRCADLEM

SOBOTA 29.10.

15:00 BOSÉ NOHY

17:00 OPILÍ

19:00 PLÍCE

21:00 100 SONGŮ

22:00 MEJDAN MAJDANU

23:00 VZTEKLÍ PSI - derniéra


Festivalové ozvěny na hradě Točník

31.8.2022

Projekt letního cestování zakončí OLDstars v sobotu 8. října na hradě Točník festivalovými ozvěnami. Přijďte se s námi rozloučit s letošním létem a divadlem pod širým nebem!

Program:

13:00 VZTEKLÍ PSI

17:30 JEDNU VYBER

18:00 MEJDAN MAJDANU

19:00 MRTVÉ DÍTĚ

20:00 MACBETH


Červnovou reprízou podpoříme Ukrajinu

19.5.2022

Červenová repríza představení Balkon se uskuteční 11.6. v rámci mezinárodního festivalu Melpomene of Tavria, který se každoročně koná v ukrajinském Chersonu v polovině června již od roku 1998. Letošní ročník mění kvůli situaci způsobené ruskou agresí svůj formát. Účastníci festivalu tentokrát nepřijedou do Chersonu, ale region podpoří virtuálně ze svých rodných vlastí. A tak bude hlas Chersonu slyšet po celém světě, i v našem H2O Bytovém divadle v Košické ulici.

Hlavní myšlenkou festivalu je popularizace divadla, zvýšení jeho autority, výměna zkušeností mezi tvůrčími organizacemi, seznámení s divadelními premiéry a nejzajímavějšími tvůrčími problémy různých částí Ukrajiny. Melpomene of Tavria se letos koná od 10. do 19. června 2022.

Více informací zjistíte například zde: https://mediacenter.org.ua/ nebo zde: https://www.facebook.com/groups/melpomenatavrii


Získali jsme pro festival granty a partnerství!

3.5.2022

Projekt OLDstars on the ROAD 2022 byl podpořen grantem Státního fondu kultury, grantem měst Kutná Hora a Roudnice nad Labem a grantem Středočeského kraje.

Letošní festival OLDstars on the ROAD: Kutná Hora 2022 proběhne pod záštitou rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně MgA. Petra Michálka, radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Středočeského kraje Mgr. Václava Švendy, radního pro kulturu v Kutné Hoře Mgr. Štěpána Drtiny a vedoucího Katedry pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze Doc. PhDr. Martina Strouhala, Ph.D.

Partnery festivalu OLDstars on the ROAD: Kutná Hora 2022 jsou X10 Kutná Hora, turistická oblast Kutnohorskokolínsko, reklamní agentura Lepor a oldservis.cz. Mediálními partnery festivalu jsou servery Místní kultura, i-divadlo.cz, scena.cz a kudyznudy.cz.

Děkujeme za podporu!


Získali jsme další záštitu!

21.3.2022

Letošní festival OLDstars on the ROAD proběhne pod záštitou rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně MgA. Petra Michálka, radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Středočeského kraje Mgr. Václava Švendy, radního pro kulturu v Kutné Hoře Mgr. Štěpána Drtiny a vedoucího Katedry pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze Doc. PhDr. Martina Strouhala, Ph.D. Stálými mediálními partnery umělecké skupiny OLDstars jsou servery i-divadlo.cz a scena.cz.

Děkujeme!


Workshop „Jak se dělá festival?“

13.3.2022

V rámci letního třídenního (8.-10. 7.) festivalu v Kutné Hoře v prostorách bývalého pivovaru Sedlec budou organizovány také workshopy herectví, cirkusové akrobacie a příměstský tábor “Jak se dělá divadelní festival?”!

Letní divadelní festival si pochopitelně žádá celou řadu příprav. Účastníci příměstského tábora tak budou mít jedinečnou možnost začlenit se do tvorby festivalu od samého začátku. Každý den přípravného týdne (4.-8.7.2022) je pro ně připraven jeden ateliér, který jim umožní nahlédnout na přípravy festivalu optikou nejrůznějších divadelních profesí. Těšit se tak mohou například na seznámení s výkonnou produkcí, propagací a PR, tvůrčím psaním nebo ovládáním divadelní techniky. Dále se zúčastní vybraných divadelních zkoušek a samozřejmě si uměleckou práci vyzkouší na vlastní kůži. Předchozí zkušenost s divadlem není nutná.

Podrobnější informace a přihlášky na e-mailové adrese festival@oldstars.cz. Součástí workshopů i příměstského tábora je festivalová permanentka. Tábor je primárně určen pro účastníky ve věku 13-17 let.


Letní benefiční festival OLDstars on the ROAD

22.2.2022

I letos se můžete těšit na letní benefiční festival!

Přáli jsme si posunout se o kus dál, a proto se z OLDstars on the ROUD stává "on the ROAD". Po festivalech na hradě Helfenburk a v klášteře v Roudnici nad Labem vyrážíme objevovat další místa Středočeského kraje. Naše letní aktivity se budou konat v termínu 8. - 17.7. Začínáme v Kutné Hoře naším stěžejním benefičním festivalem v termínu 8.-10. 7. Následně inscenace nabídneme pod širým nebem na několika hradech, zámcích a parcích v okolí. Letní turné zakončíme site specific divadelním projektem v bývalém augustiniánském klášteře v Roudnici nad Labem.

Už teď si však můžete koupit vstupenky do Kutné Hory v předprodeji! - ZDE: Vstupenky

Projekt byl podpořen grantem Státního fondu kultury a grantem Středočeského kraje, grantem Státního fondu kultury a grantem měst Kutná Hora a Roudnice nad Labem - děkujeme!


Opatření pro návštěvu divadla

15.12.2021

V souladu s opatřením Ministerstva zdravotnictví se při příchodu do divadla musí všichni diváci prokázat splněním jedné z následujících podmínek vstupu:

  • Předložit doklad o očkování proti COVID-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní,

  • doložit skutečnost prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění COVID-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce.

Děti ve věku mezi 12 a 18 lety mohou doložit bezinfekčnost negativním RT-PCR testem starým nejvýše 72 hodin, stejným způsobem se prokazují lidé s kontraindikací k očkování a lidé, kteří očkování právě podstupují. Na děti do 12 let se tyto podmínky nevztahují.

Všichni přítomní v divadelní budově musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95). Výjimkou je konzumace v divadelním bufetu.

Děkujeme, že společně udržujeme divadla bezpečnými!


OLDstars členem asociace

10.12.2021

OLDstars se stávají hrdým členem Asociace nezávislých divadel ČR, z.s. Děkujeme za přijetí!


Nový web

1.12.2021

K osmnáctým narozeninám jsme si nadělili spuštění nového webu OLDstars. Testujeme nové možnosti, ladíme práci s články a databázemi. Budeme rádi za Vaše dojmy, nápady i připomínky. web@oldstars.cz