Header image 0Header image 1Header image 2Header image 3


Členové

Omlouváme se, na této sekci se pracuje.

Anna Datiashvili

member1-profil
"Do OLDstars jsem se dostala vlastě úplnou náhodou, když jsem kamarádku často doprovázela na zkoušky do Haroldu. To mi bylo myslím 13 let. Párkrát jsem na zkouškách zůstala dýl a sledovala, jak nazkušujou nový představení. A pak se mě Zuzka zeptala, jestli se teda nechci přidat." Dnes Anička Datiashvili studuje magisterský obor Alternativní a loutkové divadlo na pražské DAMU. V OLDstars jste ji mohli vidět například v inscenaci Probuzení jara (F. Wedekind), Noční (Jste ty sebevraždy?), v rytmickém kabaretu Slečna Fifi, v detektivním příběhu Podivný případ (M. Haddon) či v inscenaci Jana a Jan, která uspěla na festivalu Modrý kocour v Turnově a účastnila se celostátní přehlídky studentského divadla v Ústí nad Orlicí a účastnila se také naší přípravky. Anička také byla v roce 2018 členkou produkčního festivalového týmu a jsme jí vděční za první podobu webových stránek našeho letního benefičního festivalu OLDstars on the ROUD!

Jana Stupavská

member2-profil
Jana Stupavská přišla do OLDstars v roce 2014 díky svému kamarádovi z gymplu, Martinovi Letákovi. „Ale protože jsem se bála být jediný nováček v týmu, přemluvila jsem dalšího kamaráda ze školního dramaťáku Lukáše Rumla, ať jde se mnou, což se ukázalo jako dobrý nápad, protože si ho v květnu beru. 😄" Jana v OLDstars nazkoušela role například v inscenacích Striptýz na širém moři (S. Mrożek), v jevištní adaptaci filmu Naprostí cizinci, v Kaltes Land (R. Finger) či v Předtím/Potom (R. Schimmelpfeninnig). „Momentálně mám pauzu, protože divadlo nestíhám - studuju dva magisterské obory: tlumočení a překlad v Praze a ediční a nakladatelskou praxi v Olomouci. S divadlem ale zůstávám v kontaktu díky svojí práci, protože pracuju pro Dramox. 😊 OLDstars mi ale moc chybí a nemůžu se dočkat, až budu mít zase čas se připojit k dalšímu projektu. 🥰 Pokud by to bylo jen na mně, klidně bych hrála v OLDstars i v důchodu. 😆"

Elisa Speváková

member3-profil
Elisa přišla do D studia OLDstars asi před devíti lety, kdy pod vedením Zuzky Horákové účinkovala například v Bílé nemoci Karla Čapka či ve Vraždy podle abecedy Agaty Christie. Na repertoáru měla také Noční (Jste ty sebevraždy?) Miloslava Stehlíka nebo Noční živočichové Juana Mayorgy. Postupně se ale začala věnovat spíše produkci naší umělecké skupiny - již druhým rokem byla letos koordinátorkou letního benefičního festivalu OLDstars on the ROUD, dříve měla na starosti propagaci a PR této události. Stojí také za několika ročníky podzimního Festivalu studentského divadelního festivalu v Celetné. Setkat se s ní můžete také při návštěvách našich představení přímo v H2O Bytovém divadle v Košické, kdy vás s úsměvem pravidelně vítá. Její kroky dále vedly ke studiu oboru Produkce na DAMU, kde má za sebou úspěšně první ročník. Pracovala jako produkční doprovodných edukačních programů v Národním divadle, je a byla asistentkou produkce na mnoha dalších festivalech a je předsedkyní České unie židovské mládeže. „OLDstars jsou jako rodina. Dokážeme si pomáhat, pohádat se, ale nakonec se všichni máme stejně rádi. Děkuju za 10 let neuvěřitelných zkušeností od herectví po produkci."

Prokop Košař

member4-profil
V OLDstars se Prokop poprvé představil v roce 2018 na letním benefičním festivalu OLDstars on the ROUD v inscenaci Jak se dělá divadlo. Velmi rychle se začlenil do dalších aktivit našeho souboru. Od roku 2020 je součástí produkčního týmu benefičního festivalu a už vloni se vrhnul do vlastní režie - Neviditelné město od Astrid Saalbach. V inscenaci Portugálie Zoltána Egressyho skvěle ztvárnil postavu Řepy, za kterou byl portálem i-divadlo nominován na nejlepší herecký výkon roku 2019. Dále jste ho mohli vidět v inscenaci Holubi Davida Gieselmanna a těšit se můžete na Spílání publiku. Je absolventem Dismanova rozhlasového dětského souboru, objevil se v éteru Českého rozhlasu i na obrazovkách České televize a hlásí se na DAMU. Pro kulturní centrum Vozovna spolupřipravuje komorní inscenaci Helverova noc polského dramatika Ingmara Villqista. Pro OLDstars režijně přichystal inscenaci Láska a informace Caryl Churchillové, Anna 11. března španělské dramatičky Palomy Pedrero a autorský počin jako překvapení! Na jeho další počiny se můžete těšit na letním festivale 2022!

Jiří Dejl

member5-profil
Jirka je další člen produkčního týmu posledních ročníků benefičního festivalu. Skvěle ztvárnil Lajoška v oblíbené Portugálii. Na repertoáru má nyní ale také inscenace Holubi, Spílání publiku či komedii Rozhodčí. Velmi ho ale oslovila i druhá strana divadelního provozu - produkce. A tak se věnuje především jí. A to jak v OLDstars, tak v souboru Depresivní děti touží po penězích. Jirka je také učitelem matematiky a pořádá vlastní přípravky na střední školy a gymnázia. „V důchodu se sejdeme a budeme evaluovat tato krásná, jistě nepromarněná, léta! Kdy budeme mít, do háje, ten autobus?! Ten systém, přátelé, ten systém je naprosto jednoduchý! OLDstars jsem propadl a miluju."

Klára Vaňkátová

member6-profil
Klára, alias Kajka, se v OLDstars poprvé představila v Mileneckých etudách v roce 2014, ale divadlu se věnovala už na základní škole v dramatických kroužcích. „Jsem vděčná svýmu týmu, že i když jsem byla mladší a tak úplně jsem mezi ně nepatřila, vzali mě do OLDstars s sebou. Děkuju.️❤️" Vidět jste ji mohli například v Anatolovi, Snu noci Svatojánské, se kterým absolvovala turné po České republice, v Macbethovi či na záskoku v Hradci v inscenaci Poslední oheň. Ztvárnila Julii v Mučedníkovi či Deborah v Sexuální perverzi v Chicagu. Nyní má na repertoáru inscenace Holubi, Cyprus Avenue, Isabel, Plešatá zpěvačka a zkouší další dvě inscenace. Třetím rokem je součástí produkčního týmu našich festivalů, a to jak v sekci PR a propagace, tak produkce samotné. Studuje podnikatelskou ekonomiku a management na VŠE. „ Nejdřív jsem nechápala, proč mám OLDstars věnovat tolik času a úsilí a chodit na zkoušky i když mi není hej. A teď tohle moje tempo nechápou ostatní. Byl to pomalu se vyvíjející vztah a dneska je to láska. OLDstars je kus mě a já za to děkuju hlavně Tomášovi."

Jakub Brunclík

member7-profil
Kuba přišel do OLDstars v roce 2012. Tenkrát si přesně v den svých narozenin odehrál svou první premiéru. „Odmala jsem chtěl hrát divadlo. Chtěl jsem nejdřív do dramaťáku, kam jsem nakonec naštěstí nešel, protože mámě řekla jedna její studentka, Anička Peřinová, že existuje něco jako OLDstars a je tam dětské studio, kam určitě klidně můžu jít. Máma pak našla kontakt na Zuzku Horákovou a přihlásila mě do D studia OLDstars. Paradoxně jsem Aničku Peřinovou nikdy neviděl a ona v životě neviděla mě a ani zřejmě neví, kdo jsem, natož to, že jsem díky ní v OLDstars." V D studiu se podílel na zpracování sci-fi komiksu Vzpoura mozků a Čapkově Bílé nemoci. Pod režijním vedením Zuzky Horákové byl k vidění také v inscenacích Noční živočichové (Juan Mayorga), Noční (jste ty sebevraždy?) (původně rozhlasová hra Miloslava Stehlíka) nebo v Kafkově Proměně. Aktuálně má v H2O - bytové divadlo na repertoáru divácky velmi oblíbenou Portugálii maďarského autora Zoltána Egressyho a Holubi Davida Gieselmanna. Kuba je od roku 2020 součástí organizačního týmu letního benefičního festivalu, od začátku roku 2021 je také novým provozním našeho H2O bytového divadla v Košické ulici. Studoval Řecká a latinská studia na filozofické fakultě UK obor Historie a geografie na PedF UK, nyní je studentem Produkce na pražské DAMU. „Když jsem vstupoval před několika lety do OLDstars, netušil jsem, že tu ještě budu dalších devět let. Bral jsem to jako obyčejný zájmový „kroužek” ke škole. Čím delší dobu jsem tu byl, tím víc jsem si čas na zkouškách i mimo ně s OLDstars užíval. Nakonec se z „kroužku“ stala srdcová záležitost. OLDstars vás nepřipraví jen na uměleckou dráhu, kterou se rozhodne mnoho členů jít. Připraví vás na to vyrůst a dospět s lidmi, kteří jsou mnohdy úplně jiní. A právě tohle se mi líbí nejvíc. Přijde mi, že je tu každý vítán. Znám v OLDstars lidi, co jsou na uměleckých školách, lidi co jsou naopak na školách, které mají zdánlivě k umění hodně daleko. Přesto tu ale všichni jsme a to umění spolu tvoříme. Nejsme studenti jedné školy, jednoho zaměření. Jsme různí. To je něco, co jen tak žádný umělecký soubor nemá."

Nicol Hrabovská

member8-profil
„OLDstars je součástí mého života od podzimu 2011. Tehdy jsem hledala někoho, kdo by mi pomohl s přípravou na přijímačky na DAMU. OLDstars mi doporučila moje učitelka zpěvu, kontakt měla od jiné své studentky, Anette Nesvadbové. Za těch deset let jsem díky téhle komunitě lidí získala skvělé přátele, spoustu zkušeností ať už přímo z jeviště, z oblasti divadelního marketingu anebo i z hlediště." Nicol je už pět let součástí produkčního týmu, postupně jí úkol propagace a PR vyvstal z její vlastní propagační aktivity představení, ve kterých účinkovala. Po přestěhování našeho H2O ze Žižkova do Košické ulice ve Vršovicích se stala provozní manažerkou nového prostoru a setrvala ve funkci několik let. „A možná právě díky všem těmto zkušenostem jsem dospěla k tomu, že se znovu pustím do studia a přihlásila se na Mediální studia." Nicol účinkovala v několika inscenacích, ale její srdcovou záležitostí je Striptýz na širém moři, se kterým jsou prý ještě plány. „Z těch, co jsem měla na starosti produkčně, jsou srdcovkou rozhodně Všechny báječné věci s Danem Krejčíkem. A asi to bude nejen kvůli tomu, že to představení je fakt skvělý, ale i proto, že jsme si jako tým fakt bezvadně sedli." Nicol získala první zkušenosti s divadlem už v Ostravě, odkud pochází. Nejdříve ztvárňovala role v pohádkách dětského divadelního souboru, na střední škole si zahrála v divadelní adaptaci povídky Roalda Dahla Skopec na porážku. Po odchodu do Prahy v roce 2011 navštěvovala hodiny hlasové průpravy u operní zpěvačky Jaroslavy Maxové. „OLDstars je teď nedílnou součástí mého života. Nedovedu si představit, že bych se s těmi lidmi přestala vídat. Myslím, že se díky tomu všemu formovala i moje osobnost. Jsem hrozně ráda za tu příležitost, kterou mi Tomáš dal, protože jsem se díky němu a jeho zkušenostem naučila spoustu věcí, za které jsem vděčná. Našla jsem se v tom. Díky němu vím, v čem jsem dobrá a jakým směrem bych se měla ubírat, protože jsem dříve byla dost ztracená. 🙂 Děkuju."